Skautské časopisy

Od roku 2010 je součástí členského registračního poplatku i předplatné jednoho ze skautských časopisů - celkem vychází pětkrát ročně 5 různých časopisů pro jednotlivé věkové kategorie, činovníky příp. rodiče a ostatní veřejnost.

Časopisy jsou celkově koncipovány tak, aby podporovaly dětskou aktivitu a tvořivost. Povzbuzují k účasti v anketách a kromě poutavého čtení v nich děti najdou kvízy, hádanky, soutěže.

Každé dva měsíce si všechny nové časopisy můžete stáhnout na skautské křižovatce, nebo si je v papírové podobě můžete předplatit na www.send.cz/skaut na celý rok.

Světýlko

Pro nejmladší děti je vydáván časopis Světýlko, který je určen vlčatům, světluškám a vodním žabičkám, včetně prvňáčků a předškoláků. Našli byste v něm omalovánky, návody na rukodělné činnosti, pohádkově zpracované příběhy, poučené články pro děti, vystřihovánky, informace o skautingu a mnoho dalšího, co děti zajímá.

Skaut

Časopis Skaut je určen skautům a skautkám, tedy žákům druhého stupně základních škol. Skaut má dlouhou historii. Vznikl jako první dětský časopis v českých zemích ještě v dobách, kdy rodiče neřešili problém "co s volným časem našich dětí". První číslo vyšlo v roce 1915 a nepsalo se v něm ani o programátorech, ani o pilotech boeingu, ani o tom, jak vybrat dobrou termosku. Za devadesát let přerušované existence časopisu se měnil jeho formát, grafika, rubriky, témata i šéfredaktoři. Co je ale podobné, je smysl časopisu - tehdy i teď má být zábavným společníkem dětí, chytrým skautským kamarádem, studnou nápadů, jak užitečně a zajímavě trávit volný čas a také spojkou na přátele - jak na ty oddílové, tak na stovky dalších kluků a holek z různých koutů republiky i ze zahraničí.

Roverský kmen

Pro rovery a rangers (15-18 let, středoškoláci) je určen časopis Roverský kmen. Měl by být především motivací pro další skautskou činnost, přináší různé metodické články, ale i zábavné a vzdělávací.

Skautský svět

Jednou za dva měsíce vydáváme časopis Skautský svět, který je určen zejména příznivcům skautingu, rodičům, ale také vedoucím a všem dospělým ve skautingu. Najdete v něm aktuální informace ze světa skautů, také výchovné tipy a triky nejen pro rodiče a nebo nápady na činnost s dětmi. Nechybí ani shrnutí zajímavých knih.

Skauting

Poměrně mocnou pomůckou pro práci činovníků (vůdci oddílů, středisek, jejich zástupci atd.) je časopis Skauting. Přináší konkrétní návody a plány na využití programových nástrojů jako jsou stezky, odborky, závody a další. Obsahuje náměty a nápady na oddílovou činnost. Ukazuje způsoby vedení oddílů, práce s oddílovou radou, plánování činnosti atd.